Przejdź do treści

Zespół

Pracownicy Domu Seniora Leśna Ostoja

Pracownicy Domu Opieki Senioralnej Leśna Ostoja to wyjątkowe osoby, dzięki swojej pracy, empatii i zaangażowaniu tworzą atmosferę pełną ciepła, zrozumienia i wsparcia. Ich praca wymaga nie tylko odpowiednich kwalifikacji, ale przede wszystkim wielkiego serca i cierpliwości. Są nie tylko opiekunami, ale często stają się przyjaciółmi seniorów, słuchając ich opowieści, wspierając w trudnych chwilach i pomagając w codziennych wyzwaniach.

Pracownicy Leśnej Ostoi wykazują się również profesjonalizmem i ciągłym dążeniem do podnoszenia swoich kwalifikacji. Są na bieżąco z najnowszymi metodami opieki i terapii, co przekłada się na wysoki standard usług. Ich zaangażowanie w organizowanie różnorodnych aktywności – od zajęć ruchowych, przez warsztaty artystyczne, po spotkania integracyjne – znacząco przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców.

Pracownicy Leśnej Ostoi tworzą zgrany zespół, w którym każdy może liczyć na wsparcie i pomoc kolegów. Ta atmosfera wzajemnego szacunku i współpracy jest odczuwalna na każdym kroku i ma bezpośredni wpływ na dobrostan seniorów. Pracownicy Domu Opieki Senioralnej Leśna Ostoja to ludzie z pasją, którzy każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby życie ich podopiecznych było pełne godności, radości i komfortu.

Joanna Brzyski

Dyrektor

Pracownik Domu Seniora Leśna Ostoja

Barbara Łapińska

Kierownik medyczny

Mgr Barbara Łapińska

Pielęgniarka, absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie (licencjat pielęgniarstwa) następnie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (mgr pielęgniarstwa); specjalistka w dziedzinie „Pielęgniarstwa Rodzinnego” (OKPiP w Rzeszowie), a także absolwentka KUL – mgr Teologii z przygotowaniem pedagogicznym

 Ponad 15-letnie pielęgniarskie doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na Oddziale Chorób Wewnętrznych z „R” Kardiologiczną, Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, w domu pacjenta, w przychodni – gabinecie zabiegowym, punkcie szczepień, punkcie pobrań.

Ukończenie licznych kursów z zakresu: „Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego” (Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie; „Szczepienia ochronne dla Pielęgniarek” (Akademia Zdrowia w Warszawie); „Wywiad i badania fizykalne” (Akademia Zdrowia – filia w Rzeszowie); „Resuscytacja krążeniowo-oddechowa” (Akademia Zdrowia – filia w Rzeszowie). Udział w szkoleniach, konferencjach i warsztatach w dziedzinie opieki długoterminowej, cukrzycy w codziennej praktyce pielęgniarskiej, szczepionek, komunikacji interpersonalnej w obsłudze pacjenta cierpiącego na zaburzenia psychiczne lub rodziny pacjenta.

Pracownik Domu Seniora Leśna Ostoja

Kamil Rozkosz

Fizjoterapeuta

KAMIL ROZKOSZ

mgr fizjoterapii, technik masażysta, MBA , szkoleniowiec,  członek Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska

Ponad 15-letnie doświadczenie w pracy z Pacjentem jako masażysta oraz 12-letnie jako fizjoterapeuta zdobyte w gabinetach prywatnych, oddziałach szpitalnych, zakładach opieki leczniczej oraz rehabilitacji środowiskowej.

Szkoleniowiec z zakresu masażu leczniczego, masaży relaksacyjnych, drenażu limfatycznego profilaktyki prozdrowotnej oraz ergonomii stanowiska pracy z punktu widzenia fizjoterapeuty.

Ukończenie szkoły policealnej na kierunku Technik Masażysta, Studiów lic i mgr z fizjoterapii, Studiów Podyplomowych Pedagogicznych, Studiów Podyplomowych MBA w Ochronie Zdrowia we współpracy z EY Academy of Business, oraz Szkoły Biegłych Sądowych  z zakresu fizjoterapii.

 Ukończenie licznych szkoleń i kursów z zakresu: diagnostyki, neurorehabilitacji, terapii manualnej, fizjoterapii geriatrycznej, masaży manualnych,  kinesiotapingu, rehabilitacji nowoczesnej, fizjoterapii około i poporodowej, dysfunkcji ruchowych, gorsetów i ortez, rehabilitacji ukierunkowanej w wybranych jednostkach chorobowych, terapii wieloigłowej, pinopresury, terapii powięziowej i psychologii pacjenta. Udział w debatach i sympozjach z dziedziny fizjoterapii/rehabilitacji.

Osiągnięcia:

  • Otrzymanie nagrody „Orły Medycyny” 2022r.
  • Najlepszy w branży Oferteo jako fizjoterapeuta środowiskowy oraz masażysta w latach 2020-2023r. w mieście Rzeszowie.
  • Zdobycie nagrody „Mistrzowie Urody” – Masażysta roku 2020 jako Masażysta roku 2020 Wydany przez gazetę Nowiny Rzeszów ( Zajęcie 1-go miejsca w mieście Rzeszów jako Masażysta Roku 2020. Zajęcie 2-go miejsca w woj. podkarpackim jako Masażysta Roku 2020).
  • Nominowany przez Pacjentów do udziału w Plebiscycie medycznym HIPOKRATES 2022r. jako fizjoterapeuta roku 2022r. Wydane przez Nowiny Plebiscyt medyczny

( Zdobycie 4 miejsca w woj. podkarpackim jako fizjoterapeuta roku 2022 oraz 1sze miejsca w Mieście Rzeszów).

Pracownik Domu Seniora Leśna Ostoja

Małgorzata Kierepka

Psycholog

Mgr Małgorzata Kierepka

Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (specjalność Psychologia kliniczna).

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej oraz Oddziale Neurologii, w Dziennym Domu Seniora, w Centrum Terapii i Rehabilitacji Neurologicznej oraz w Środowiskowym Domu Samopomocy. W miejscach tych miała okazję pogłębić swoje umiejętności diagnostyczne ( dotyczące przede wszystkich osób dorosłych z uszkodzeniami neurologicznymi oraz z chorobami otępiennymi) i terapeutyczne (prowadząc terapię indywidualną m.in. odnoszącą się do deficytów funkcji poznawczych powstałych na skutek uszkodzeń mózgu oraz terapię grupową m.in. opiekunów osób z chorobami neurodegeneracyjnymi).

Ponadto uczestniczyła w licznych szkoleniach z zakresu neuropsychologii , opieki długoterminowej, uprawniających do posługiwania się narzędziami diagnostycznymi w ocenie zdolności poznawczych i osobowościowych oraz ukończyła I stopień terapii Simontona.

Pracownik Domu Seniora Leśna Ostoja

Helena Mac

Szefowa kuchni

Katarzyna

Masażystka

Danuta

Terapeuta zajęciowy

Bernadeta

Opiekun medyczny