Przejdź do treści

O Nas

O Nas

Leśna Ostoja to luksusowy, nowoczesny o wysokim standardzie Dom Opieki dostosowany do potrzeb osób: starszych, niesamodzielnych i niepełnosprawnych

Zlokalizowany w malowniczym i spokojnym zakątku, niespełna 20 minut od zjazdu z autostrady A4 (węzeł Rzeszów-Północ) w województwie podkarpackim, w miejscowości Raniżów, na obszarze NATURA 2000.

Dom Opieki Senioralnej Leśna Ostoja powstał z inicjatywy Spółki Specmed, która istnieje na rynku od 2001 r. zajmuje się świadczeniem usług medycznych na terenie Krosna. W swoich strukturach posiada przychodnie POZ, medycyny pracy, poradnie specjalistyczne, gabinety rehabilitacyjne oraz laboratorium analityczne. Naturalną konsekwencją dotychczasowych działań było zbudowanie komfortowego, innowacyjnego i profesjonalnego Domu Opieki, który został stworzony na fundamencie miłości i troski o osoby starsze, niesamodzielne i niepełnosprawne. Pragniemy dać Pensjonariuszom spokój, bezpieczeństwo, komfort, zabezpieczyć potrzeby bytowe, a przede wszystkim zadbać o ich zdrowie, każdego traktując przy tym indywidualnie i otaczając należytą opieką. Nasz Personel czerpie radość i satysfakcję niosąc pomoc innym.

Co nas wyróżnia?

  • jesteśmy jedynym z najbardziej nowoczesnych ośrodków w Europie z inteligentnym systemem zarządzania budynkiem
  • świadczymy usługi opiekuńcze przy pomocy komputerowego systemu wspomagającego aktywizację osób starszych
  • wykorzystujemy narzędzia sygnalizujące niepokojące odstępstwa od standardowych reguł zachowań Pensjonariuszy (np. zbyt długi czas spędzony w samotności, brak aktywności, powiadomienie o upadku
  • mamy spersonalizowany plan opieki
  • cyklicznie monitorujemy efektywność zajęć i na bieżąco je modyfikujemy
  • udostępniamy aplikację dedykowaną opiekunom Pensjonariuszy, zawierającą m.in. wyniki badań, opinie lekarzy, obszary aktywności czy efektywność zajęć
Taras w Leśnej Ostoi

 

POKOJE

Dom Seniora zapewnia opiekę nad osobami starszymi w przytulnych jedno i dwuosobowych pokojach, które są rozmieszczone na piętrze i parterze. Są jasne i przestronne. Te, które mieszczą się na parterze maja taras, a te na piętrze duży balkon z widokiem na las. Tarasy i balkony znacząco podnoszą komfort mieszkania, Pensjonariusze będą mogli spędzać czas na świeżym powietrzu w pobliżu pokoju. Każdy z pokoi posiada dużą i wygodną łazienkę, przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. W pokoju jest łóżko, stolik nocny, szafa, komoda, biurko, krzesło oraz telewizor i telefon, które umilą spędzanie wolnego czasu.

 

ŁAZIENKA

 W każdym pokoju jest duża i wygodna łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo w obiekcie znajduje się pokój kąpielowy dla Seniorów zaopatrzony w wannę z hydromasażem. Dla Pensjonariuszy, którzy mają poważne schorzenia narządu ruchu i trudności z poruszaniem się jest do dyspozycji mobilny podnośnik wspomagający, który ułatwi korzystanie z wanny. U osób leżących używanie biczy wodnych poprawia ukrwienie, dzięki czemu są one mniej narażone na odleżyny.

łazienka w Leśnej Ostoi

 

JADALNIA

 Posiłki podawane są w dużej, przeszklonej jadalni, co sprzyja utrzymaniu kontaktów międzyludzkich, a co za tym idzie zdrowia psychicznego. Nasze posiłki są przygotowywanie wyłącznie z ekologicznych, naturalnych produktów, które  pozyskujemy od zaufanych lokalnych rolników.  Dzięki temu zapewniamy naszym Mieszkańcom nie tylko smaczne, ale i pełnowartościowe dania, które są kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia. Korzystamy z sezonowych składników, co oznacza, ze nasze menu jest zawsze świeże i pełne różnorodności. Wierzymy, że domowa, zdrowa kuchnia to fundament dobrej opieki i cieszymy się, że możemy zapewnić naszym Seniorom to, co najlepsze. 
 
 
Jadalnia w Leśnej Ostoi

 

SALA ZAJĘĆ

Jest to miejsce gdzie nasi Pensjonariusze spędzają wspólnie czas. Od kreatywnych warsztatów artystycznych, przez zajęcia ruchowe, aż po wspólne śpiewanie. U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Nasze zajęcia nie tylko bawią , ale i integrują, pomagając naszym Seniorom czuć się  jak w prawdziwej rodzinie. W naszym Ośrodku nie brakuje aktywności, które pomagają utrzymać umysł w dobrej kondycji. Seniorzy wspólnie biorą udział w rożnego rodzaju grach planszowych, które stymulują ich pamięć i logiczne myślenie.  Razem śmieją się, współzawodniczą i rozwiązują zagadki. To nie tylko zabawa – to również świetny trening dla mózgu, który pomaga zachować sprawność umysłową w każdym wieku.
 
 
zajęcia w Leśnej Ostoi

 

 BIBLIOTEKA

  Pensjonariusze „Leśnej Ostoi” mają do dyspozycji bibliotekę, która ciągle się rozwija i  wzbogaca o nowe tytuły książek. Bez względu na to czy nasi Mieszkańcy lubią powieści, biografie czy książki popularnonaukowe, każdy znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników aktualnych wiadomości mamy bogaty wybór gazet i czasopism. Czytanie pozwala rozszerzyć zainteresowania, ćwiczyć umysł w celu zachowania jego sprawności oraz urozmaicić czas spędzany w Domu. A jeśli technologia nie jest obca naszym Seniorom, zachęcamy do korzystania z dostępnych komputerów – idealnych do przeglądania internetu czy kontaktu z bliskimi.
 
 
Biblioteka w Leśnej Ostoi

 

REHABILITACJA

Sprawność ruchowa Podopiecznych Domu Seniora jest jednym z naszych priorytetów. Pod okiem doświadczonych terapeutów prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne – gimnastyka i ćwiczenia na przyrządach. Fizjoterapeuci sprawiają radość dobrym słowem, udzielają wskazówek opartych na fachowej wiedzy a widoczne postępy dają motywację i nadzieję. Na zlecenie lekarza Pensjonariusze będą mieli wykonywane zabiegi masażu. Każdy Mieszkaniec Ośrodka ma szansę, żeby cieszyć się jak najdłużej samodzielnością i niezależnością.
Rehabilitacja w Leśnej Ostoi

 

KAPLICA

W każdą sobotę i święta w naszym Domu Opieki zapraszamy naszych Mieszkańców do udziału w Mszy Świętej, która odbywa się w naszej kaplicy. To czas na duchowe odnowienie. Msza Święta to doskonała okazja do spędzenia czasu w refleksji. Chcemy, aby Leśna Ostoja była miejscem, gdzie każdy czuje się jak w Domu – otoczony ciepłem i opieką. 
Kaplica w Leśnej Ostoi